Royal Academy of Dance

Royal Academy of Dance (R.A.D.) tüm dünyada yaygınlaşmış, öğrencilerin yaşına ve bedenine uygun içeriği olan uluslararası bir eğitim müfredatı ve sistemidir.

Sistemde her sınıf bir üst sınıfın temelini oluşturur, küçüklere temel bale adımları oyunlarla karışık olarak öğretilir.

R.A.D. sisteminin temel ve en önemli özelliği her bedenin farklı bir anatomik yapısı olduğu gerçeği gözetilerek hazırlanmış bir program olmasıdır. Farklı anatomik yapıları kendi sınıfları içerisinde değerlendiren sistemde hiçbir öğrencide sakatlığa rastlanmaz (diğer sistemlerden farklılığı).

Öğrenciler genellikle 2 yılda bir Royal Academy tarafından gönderilen bir klasik bale öğretmeninin değerlendirdiği sınavlara katılırlar. Bu sınavlara katılım isteğe bağlıdır; ancak performans niteliği taşıması ve çocukların bir amaca odaklanmaları açısından tavsiye edilir. Sınav sonucunda öğrenciler seviyelerini sertifikalandırılmış olurlar ve bu belgeler dünyanın 120 ülkesinde geçerlidir.

R.A.D. müfredat sistemini öğretmeye yetkin eğitmenler; klasik bale, müzik, anatomi, öğretme teknikleri, hareket analizi ve R.A.D. müfredatı gibi derslerin zorunlu olduğu 3 yıllık bir öğretmenlik eğitim sürecinden muhakkak geçmiş olmalıdır. Sonucunda verilen “Teaching Certificate” velilerimizin çocuklarını güvenle bizlere teslim edebiliyor olmalarının ispatıdır.

Kurumumuzda “R.A.D.” müfredat sistemi “Balanchine” tekniği ile iç içe uygulanmaktadır.

>> Lütfen “Balanchine” bölümünü dikkatlice okuyunuz.