Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Funda Aygil Bale ve Müzik Okulu 2008 yılında eğitime başlamıştır.

Bale Eğitiminde, uluslarası bir eğitim sistemi olan Royal Academy of Dance (RAD) müfredatı ile  Balanchine Tekniğini yoğurarak eğitim veren tek kurum olma özelliğini taşımaktadır.

Kurumumuz müzik  eğitiminde  MEB ile birlikte yine uluslarası bir sistem olan The Associated Board Of  The Royal School of Musıc  (ABRSM) müfredatı doğrultusunda deneyimli öğretmenler eşliğinde oluşturduğumuz bir yapı içinde öğrencilerini yetiştirmektedir.

SANAT= Sevgi, Disiplin, Azim

Verilen eğitimden öğrencinin hakkını alabilmesi sanat üçgeninin her köşesinde emek harcaması ile doğru orantılır. Bu bilgi ve tecrübenin ışığında eğitim vermek ise bizim görevimizdir.

POINTE

Home  /  POINTE

POINT (Parmak Ucu Çalışmaları)

Point çalışmasına kız öğrencilerde 10-12 yaşından sonra, eğer çocuğun bedeni güç, teknik, duruş ve disiplin yönünden hazır ise başlanmalıdır (bu yaş aralığı büyüme hızının yavaşladığı ve ayak kemiklerinin yeterince geliştiği yaş olması sebebi ile dikkate alınmalıdır). Bu aşamada en önemli kriter öğrencinin diz bağlarının ve bileğinin ne kadar güçlü olduğudur.

Ön ve yan diz bağları ve bileği henüz yeterince güçlenmemiş olan bir öğrencinin yaşı ve fiziksel olgunluğu yeterli olsa bile point giymesine müsaade edilirse, zaman içinde diz ekleminde, bel omurlarında ve ayakta ağırlığın yanlış noktalara transfer olmasından dolayı ciddi travmalar, kalıcı sakatlıklar ve deformasyonlar (çoğunlukla ayaklarda) oluşur.

Diz ve bilek gelişimiyle birlikte vücutta yeterli kas kontrolü ve koordinasyon da gözlemleniyorsa ilk point çalışmalarına 10-15 dakikalık süreler ile başlanabilir.