Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Funda Aygil Bale ve Müzik Okulu 2008 yılında eğitime başlamıştır.

Bale Eğitiminde, uluslarası bir eğitim sistemi olan Royal Academy of Dance (RAD) müfredatı ile  Balanchine Tekniğini yoğurarak eğitim veren tek kurum olma özelliğini taşımaktadır.

Kurumumuz müzik  eğitiminde  MEB ile birlikte yine uluslarası bir sistem olan The Associated Board Of  The Royal School of Musıc  (ABRSM) müfredatı doğrultusunda deneyimli öğretmenler eşliğinde oluşturduğumuz bir yapı içinde öğrencilerini yetiştirmektedir.

SANAT= Sevgi, Disiplin, Azim

Verilen eğitimden öğrencinin hakkını alabilmesi sanat üçgeninin her köşesinde emek harcaması ile doğru orantılır. Bu bilgi ve tecrübenin ışığında eğitim vermek ise bizim görevimizdir.

KARAKTER

Home  /  KARAKTER

Karakter Dansları

Bale eğitimini tamamlayan yan kollardan biri olan “karakter çalışmaları ve dansları” (tüm ülke yöre danslarının saray uygulaması) R.A.D. sisteminde Temel Eğitim Seviyesinden (Grade 1) itibaren ders yapılarının içinde yer alır.

Öğrenciler bu çalışmalar için karakter eteği ve ayakkabısı olarak nitelendirilen kıyafetleri giyerek her sınıfa ait farklı ülkelerin [Macaristan, Rusya, Polonya, İtalya (Tarantella),İspanya] karakter adım ve danslarını öğrenirler.