Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Funda Aygil Bale ve Müzik Okulu 2008 yılında eğitime başlamıştır.

Bale Eğitiminde, uluslarası bir eğitim sistemi olan Royal Academy of Dance (RAD) müfredatı ile  Balanchine Tekniğini yoğurarak eğitim veren tek kurum olma özelliğini taşımaktadır.

Kurumumuz müzik  eğitiminde  MEB ile birlikte yine uluslarası bir sistem olan The Associated Board Of  The Royal School of Musıc  (ABRSM) müfredatı doğrultusunda deneyimli öğretmenler eşliğinde oluşturduğumuz bir yapı içinde öğrencilerini yetiştirmektedir.

SANAT= Sevgi, Disiplin, Azim

Verilen eğitimden öğrencinin hakkını alabilmesi sanat üçgeninin her köşesinde emek harcaması ile doğru orantılır. Bu bilgi ve tecrübenin ışığında eğitim vermek ise bizim görevimizdir.

MODERN DANS

Home  /  MODERN DANS

Modern Dans

20. yüzyıl’ın başlarında klasik balenin katı tekniklerine tepki olarak doğan modern dansın öncü isimleri arasında Isadora Duncan ve Martha Graham’ı sayabiliriz.

Temel özelliği dansçıya hareket serbestliği tanıması ve doğaçlama tekniği ile yaratıcılığın geliştirilmesi olan modern dans, aynı zamanda dansçı için beden kullanımına yönelik yeni bir bakış açısı demektir.

Her yönü ile bale dansçısı olarak yetişebilmeleri için öğrencilerimize temel eğitimin orta seviyesinden (Grade 3) itibaren ek olarak haftada 1 gün modern dans/bale eğitimi, dalında uzman bir eğitmen tarafından verilmektedir.