Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Funda Aygil Bale ve Müzik Okulu 2008 yılında eğitime başlamıştır.

Bale Eğitiminde, uluslarası bir eğitim sistemi olan Royal Academy of Dance (RAD) müfredatı ile  Balanchine Tekniğini yoğurarak eğitim veren tek kurum olma özelliğini taşımaktadır.

Kurumumuz müzik  eğitiminde  MEB ile birlikte yine uluslarası bir sistem olan The Associated Board Of  The Royal School of Musıc  (ABRSM) müfredatı doğrultusunda deneyimli öğretmenler eşliğinde oluşturduğumuz bir yapı içinde öğrencilerini yetiştirmektedir.

SANAT= Sevgi, Disiplin, Azim

Verilen eğitimden öğrencinin hakkını alabilmesi sanat üçgeninin her köşesinde emek harcaması ile doğru orantılır. Bu bilgi ve tecrübenin ışığında eğitim vermek ise bizim görevimizdir.

SEDA ÖZGİŞ

Home  /  SEDA ÖZGİŞ

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Bale & Modern Dans bölümlerinden mezun olan Seda Özgiş; Salzburg Experimental Academy of Dance Koreoloji Yüksek Lisansını ve oyunculuk eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye Rotary Kulüpleri  Müzik ve Dans yarışması performansçı dansçı katılımı (Türkiye 3.)—M.S.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstilde Sanat ve Tasarım Konulu Performans çalışması başarı ödülü—CNDC Ecole Superoire Musical Dance France(Genç Yetenekler En İyi Müzikal Koreografi Ödülü) almıştır.—-

2005//2008 Ankara Devlet Tiyatrosu & Çağdaş Bale Topluluğunda ( Dansçı- Oyuncu) olarak, 2008//2010 Anadolu Ateşi Dans Topluluğu& Troya’da ( dansçı) olarak görev almıştır.Aynı dönemde BKM de ( oyuncu – koreograf) olarak çalışmalarına devam etmiştir.Bunların dışında pek çok Tiyatro topluluğunda ( reji asistanı// Korepetitör) olarak çalışmalarını tamamlamıştır.2015//2018  Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünde & 2019//2020 Öğretim döneminde Bahçeşehir Üniversitesi BAU İDEA Müzikal Tiyatro bölümünde Öğretim Görevlisi olarak eğitmenliğine devam etmektedir.2011//2020 İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Musical Theater Performer& Koreograf olarak çalışmalarına devam etmektedir.

2017//2018 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda oynanan Günün Çorbası Müzikali’nin Koreografisini yapan Seda Özgiş ( Yeni Tiyatro Dergisi Ödülleri & Üstün Akmen Tiyatro Ödüllerinde birçok adaylık ve ödül almıştır)Koreograf ve Eğitmenliğinin yanı sıra birçok oyun ve Müzikalde yer almıştır.2019 // 2020 sezonu Kocaeli Şehir Tiyatroları’nda Günün Çorbası Müzikali — Yaramaz Notalar çocuk oyununda koreograf olarak  görev almıştır. İstanbul Devlet Tiyatroları & Kocaeli Şehir Tiyatroları’nda koreograf olarak çalışmalarına devam etmektedir.