Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Funda Aygil Bale ve Müzik Okulu 2008 yılında eğitime başlamıştır.

Bale Eğitiminde, uluslarası bir eğitim sistemi olan Royal Academy of Dance (RAD) müfredatı ile  Balanchine Tekniğini yoğurarak eğitim veren tek kurum olma özelliğini taşımaktadır.

Kurumumuz müzik  eğitiminde  MEB ile birlikte yine uluslarası bir sistem olan The Associated Board Of  The Royal School of Musıc  (ABRSM) müfredatı doğrultusunda deneyimli öğretmenler eşliğinde oluşturduğumuz bir yapı içinde öğrencilerini yetiştirmektedir.

SANAT= Sevgi, Disiplin, Azim

Verilen eğitimden öğrencinin hakkını alabilmesi sanat üçgeninin her köşesinde emek harcaması ile doğru orantılır. Bu bilgi ve tecrübenin ışığında eğitim vermek ise bizim görevimizdir.

BURCU AKGÜN

Home  /  BURCU AKGÜN

1989 yılında doğan müzisyen liseyi Üsküdar Çamlıca Kız Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı’nda tamamladıktan sonra , pedagojik eğitimini de yine Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Mezuniyetinden bu yana çocuklarla drama, piyano ve gitar eğitimi üzerine çalışan eğitmen; yetişkinler ile yaptığı ses eğitimi derslerine de devam etmektedir.

Meslek yaşamına anaokullarında ve Funda Aygil Bale ve Müzik Okulu’nda solfej ve şan eğitmeni olarak devam etmektedir.