Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Funda Aygil Bale ve Müzik Okulu 2008 yılında eğitime başlamıştır.

Bale Eğitiminde, uluslarası bir eğitim sistemi olan Royal Academy of Dance (RAD) müfredatı ile  Balanchine Tekniğini yoğurarak eğitim veren tek kurum olma özelliğini taşımaktadır.

Kurumumuz müzik  eğitiminde  MEB ile birlikte yine uluslarası bir sistem olan The Associated Board Of  The Royal School of Musıc  (ABRSM) müfredatı doğrultusunda deneyimli öğretmenler eşliğinde oluşturduğumuz bir yapı içinde öğrencilerini yetiştirmektedir.

SANAT= Sevgi, Disiplin, Azim

Verilen eğitimden öğrencinin hakkını alabilmesi sanat üçgeninin her köşesinde emek harcaması ile doğru orantılır. Bu bilgi ve tecrübenin ışığında eğitim vermek ise bizim görevimizdir.

BARIŞ SÖNMEZ (Klasik bale eğitmeni)

Home  /  BARIŞ SÖNMEZ (Klasik bale eğitmeni)

 

1978 doğumlu olan dansçı, klasik bale eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda, başta Rus Devlet Sanatçısı ünvanlı Ramazan S. Bapov olmak üzere, Cem Ertekin, Oral Yazıcı, Zehra Tarım, Cristopher Paluch ve diğer birçok değerli  bale hocalarından eğitim alarak tamamlamıştır.

Konservatuvar yıllarından itibaren 2016 yılına kadar Çağdaş Bale Topluluğunda solist olarak dans etti.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde 2000-2007 yılları arasında sahnelenmiş olan, Don Kişot, Kuğu Gölü, Giselle, La Bayadere, Fındıkkıran gibi tüm klasik bale eserleri, Carmina Burana, Carmen, La Traviata, West Side Story gibi opera, operet ve müzikaller, çeşitli çocuk oyunları ve ayrıca Aysun Arslan, Beyhan Murphy, Mehmet Balkan, Robert North, Jullian Moss, Bruce Sansom, Uğur Seyrek, gibi bir çok ünlü koreografın, Ağır Roman, Güldestan, Troy Game gibi özgün, klasik ve modern eserlerinde rol almıştır.

2010 yılından itibaren pilates ve fitness eğitmenliği yapmaya başlamış olup, 2012 yılından itibaren özel bale okullarında bale öğretmenliği yapmaktadır.